Bugun...Eskişehir'de Hava İkmal'e işçi alınacak

Eskişehir'de hava ikmale işçi alımı yapılacak.

facebook-paylas
Güncelleme: 29-06-2021 14:28:20 Tarih: 29-06-2021 14:20

Eskişehir'de Hava İkmal'e işçi alınacak

  İŞKUR
Meslek Adı
TİS
Meslek Adı
Alınacak İşçi Sayısı   16 TORNACI (TORNA TEZGAHI OPERATÖRÜ) TORNACI 6
1 AŞÇI AŞÇI 1   17 BOBİNAJCI-ELEKTRİK (BOBİNAJ SARMA OPERATÖRÜ) BOBİNAJCI (ELEKTRİK) 4
2 UÇAK DOĞRAMACISI UÇAK KAPORTA BAKIM VE ONARIMCISI (PERÇİNCİ DAHİL) 20   18 KALORİFER TESİSATÇISI KALORİFER TESİSAT ONARIMCISI 2
3 ELEKTRİKÇİ-UÇAK UÇAK ELEKTRİK SİSTEMLERİ BAKIM ONARIMCISI 20   19 SOĞUK DEMİRCİ SOĞUK DEMİRCİ 3
4 UÇAK BAKIM TEKNİSYENİ (GÖVDE-MOTOR) UÇAK GÖVDE BAKIM VE ONARIMCISI 14   20 TESVİYECİ TESVİYECİ (SU ALTI DAHİL), PLANYACI (VARGEL) 8
5 OTOMOTİV BOYA USTASI BOYACI 7   21 BORU TESİSATÇISI-UÇAK BORUCU (SU, İSTİM, GAZ, UÇAK DAHİL) 1
6 FREZECİ (FREZE TEZGAH İŞÇİSİ) FREZECİ (MATBAA DAHİL) 4   22 FİBERGLASÇI FİBERGLASCI (HONYCOMB DAHİL) 1
7 İŞ MAKİNELERİ HİDROLİK SİSTEMLER BAKIM VE ONARIMCISI HİDROLİK AKSESUAR ONARIM VE MONTAJCISI 5   23 ENDÜSTRİYEL KALIPÇI/KALIP TASARIMCISI VE İMALATÇISI KALIPÇI (MADENİ-PLASTİK) 1
8 HASSAS VE DAKİK ALETLER İMALAT İŞÇİSİ VE TAMİRCİSİ ÖLÇÜ ALETLERİ ONARIMCISI (ELEKTRİK ELEKTRONİK MAK.) 17   24 KİMYA TEKNOLOJİSİ TEKNİSYENİ KİMYA TEKNİSYENİ 1
9 ELEKTRİKÇİ (GENEL) ELEKTRİKÇİ (GENEL) 4   25 METAL YÜZEY KAPLAMACI MADEN KAPLAMACI (GALVANİZ, GALVANOPLASTİ) 1
10 UÇAK BAKIM TEKNİSYENİ (GÖVDE-MOTOR) UÇAK AKSESUAR, TESİSAT VE DİĞER AKSESUARCISI 18   26 UÇAK ELEKTRONİĞİ TEKNİSYENİ UÇAK BORDO SİSTEMLERİ BAKIM ONARIMCISI 9
11 UÇAK KİMYASAL VE MEKANİK TEMİZLEMECİSİ UÇAK KİMYASAL VE MEKANİK TEMİZLEMECİSİ 4   27 UÇAK ELEKTRİK ELEKTRONİK UZMANI UÇAK UÇUŞ KUMANDA SİSTEMLERİ BAKIM VE ONARIMCISI 1
12 UÇAK MOTORLARI BAKIM-ONARIM TEKNİSYENİ UÇAK MOTOR VE SİSTEMLER BAKIM VE ONARIMCISI 13   28 UÇAK ELEKTRONİĞİ TEKNİSYENİ UÇAK SİLAH VE PYLON SİSTEMLERİ BAKIM VE ONARIMCISI 3
13 HARURİ MUAMELECİ (DÖKÜM) HARURİ MUAMELECİ (ISIL İŞLEM) 4   29 TAHRİBATSIZ MUAYENE SORUMLUSU UÇAK TAHRİPSİZ KONTROL (N.D.I.) 1
14 KAYNAK TEKNİSYENİ KAYNAKÇI (SU ALTI, BİLUMUM) 4   30 UÇAK BAKIM TEKNİSYENİ (GÖVDE-MOTOR) UÇAK ATIŞ KONTROL VE
RADAR SİSTEMLERİ BAKIM VE ONARIMCISI
2
15 KLİMA SİSTEMLERİ TEKNİSYENİ KLİMACI (ŞOFBENCİ BAKIM, ONARIM DAHİL) 3   31 UÇAK GÖVDE MOTOR TEKNİSYENİ UÇAK  SANDALYE-KANOPİ 1

 

Millî Savunma Bakanlığı iş yerlerinde çalıştırılmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca ESKİŞEHİR 1 HAVA BAKIM FABRİKA MÜDÜRLÜĞÜNE 182 KİŞİ  , ESKİŞEHİR 1. ANA JET ÜS KOMUTANLIĞINA 1 KİŞİ OLMAK ÜZERE 183 DAİMİ SÜRELİ İŞÇİ  alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma,hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış,bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

6. Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

7. Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

9. Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak ve belirtilen diğer özel şartları sağlamak (Mesleki yeterlilik belgesi veya ustalık belgesine hak kazanmasına rağmen, son başvuru tarihi itibarıyla belgesi düzenlenmemiş olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak, belge kontrollerinde adayların bu durumu ispatlayıcı belge ibraz etmeleri gerekmektedir).

10. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmelik'in 5'inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

11. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Millî Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

13. Her aday, İŞKUR'da yayımlanan listede belirtilen bir ilana (bir iş yeri ve bir meslek koluna) başvuru yapabilir. Birden fazla ilana başvuru yapanlar ile Millî Savunma Bakanlığında ücretleri genel bütçeden ödenen bir iş yerinde çalışmakta olan işçilerden

müracaat edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

14. İşe yerleştirme yapılabilmesi için adaylardan, arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması ve başvuru yaptığı meslek kolunda çalışmasında sağlık yönünden sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu aranacaktır.

DİĞER HUSUSLAR

1. Açık iş pozisyonları için sözlü/uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınava açık iş gücü miktarının 4 katı oranında aday kabul edilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adayların belirlenmesi maksadıyla ilgili Yönetmelik gereği kura çekimi yapılacaktır. Bu nedenle açık iş gücü miktarının 4 katı asil 4 katı yedek aday kura yöntemiyle belirlenecektir. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylar arasından açık iş gücü miktarının 4 katı asil, 4 katı yedek aday kurayla ayrıca belirlenecektir.

2. Kura çekimi, Millî Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) 28 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 10:30'da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.

3. İstekli adayların kura çekimini izleyebilmeleri hususu, ülkemizi de etkisi altına alan KOVİD-19 salgını nedeniyle alınacak tedbirler kapsamında ayrıca değerlendirilecektir.

4. Kura sonucuna göre sınava girmeye hak kazanan adayların ilanda belirtilen koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge vb. belgeleri kontrol edilecektir. Bu maksatla sınava girmeye hak kazanan adaylara belge kontrolü yapılacaktır. Belge kontrolü tarihleri ve yerleri MSB resmi internet sayfasından ilan edilecektir. Belge kontrolüne asil ve yedek adayların tamamı katılacaktır. Adaylar belge kontrolüne gelirken, belgelerin asılları ile birlikte fotokopilerini de getirecektir.

5. Belge kontrolü sonucunda, hatalı belge veya eksik belge nedeniyle başvurusu kabul edilmeyen kurada asil olarak seçilen adayın yerine, kurada yedek olarak seçilen ilk sıradaki belgesi tam olan yedek adaydan başlayarak sözlü/uygulamalı sınava kabul edilecektir.

6. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları idarece sonlandırılacaktır.

7. Belge kontrolünü ve teslimini müteakip sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8. Sözlü/uygulamalı sınav, adayların başvurdukları meslek koluna ilişkin mesleki bilgi ve beceriler ile yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik olarak yapılacaktır.

9. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecektir. Sözlü sınav sonucunda, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle ilgili ilanda belirtilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınav sonucu Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Sınav sonucunun bildirilmesi için adaylara ayrıca başka bir tebligat yapılmayacaktır.

10. İşe yerleştirmeye hak kazandığı halde belirtilen süre içerisinde göreve başlamayanların/işe başlama hakkından feragat edenlerin, deneme süresi içerisinde herhangi bir nedenle iş sözleşmesi sona erenlerin, başvuru şartlarını taşımadığı sonradan tespit

edilenlerin yerine istihdam edilmek üzere, kadro/pozisyon bazında yedek listeden başarı sırasına göre işe yerleştirme yapılabilecektir. Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

TÜRKİYE ERKEN SEÇİME GİTMELİ Mİ?


GAZETEMİZ

YAZARLAR
nöbetçi eczaneler
HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter
YUKARI YUKARI