Bugun...Teşvik değil rant yasası

İyi Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, TBMM’de görüşmeleri süren Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerine söz aldı.

facebook-paylas
Tarih: 16-07-2021 12:29

Teşvik değil rant yasası

Konuşmasında kanun teklifinin turizmin teşviki değil, AK Parti hükûmetlerinin yeni rant arayışı olduğuna ve  ülkemizin turizm gelirlerini artırıcı bir adım içermediğine değinen Kabukcuoğlu, yasa teklifinin, yaylak, kışlak, orman ve mera arazilerimizin, kıyılarımızın yağmalanmasına yol açacağının ve  bu sebeple turizme yarardan çok zarar getireceğinin altını çizdi.
  Yıllar içerisinde ülkemize gelen turist sayısının artarken turistlerin kişi başına bıraktıkları dövizin  daha da azaldığına dikkat çeken İYİ Partili Kabukcuoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “ Örneğin, 2003 yılında 16,4 milyon turistle dünya turizmden aldığımız pay yüzde 2,34’tür. Kişi başına turist harcaması 850 dolardır. Bu hesapla, 2019 yılında gelen 51,7 milyon turistin bırakması gereken döviz, beklenenin çok daha altında, 34,5 milyar dolardır. Dünya turizmindeki payımız ise gittikçe düşmektedir ve yine, 2019 yılı itibarıyla yüzde 2,29’dur. Masaya yatırılması gereken budur, turizm sorunu burada düğümleniyor. Sorun, rant yaratmak değildir. Türkiye’yi yoksul turistler tercih etmemelidir; varlıklı turistleri tercih ettirmeliyiz ve çok sayıda turisti tercih ettirmeliyiz. Bununla ilgili stratejiler geliştirmemiz gerekiyor.”


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Politika Haberleri

TÜRKİYE ERKEN SEÇİME GİTMELİ Mİ?


GAZETEMİZ

YAZARLAR
nöbetçi eczaneler
HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter
YUKARI YUKARI